VOLNÉ POZICE 121
ČEZ, a. s.

Specialista profesní podpory pro JE Temelín (oblast elektro)

ČEZ, a. s. 1, 373 01  Temelín-Temelín, Česká republika Práce na plný úvazek  Pozice vhodná pro absolventy

Společnost ČEZ, a.s., člen Skupiny ČEZ, vyhlašuje výběrové řízení.

Do našeho týmu na oddělení Elektro, odbor Péče o zařízení JE Temelín hledáme nové kolegy se zájmem o energetiku a technologie, ochotou se dále vzdělávat, zodpovědným přístupem a zájmem o start jejich kariéry v jaderné energetice.

O CO BY JSI SE MĚL ZAJÍMAT?

Zajímáš se o velké točivé stroje s pořádným výkonem? Dva tisícimegawatové elektrické generátory čekají právě na Tebe. Jako specialista profesní podpory generátoru je postupně poznáš do všech detailů a pomůžeš nám s jejich údržbou. Budeš vyhodnocovat jejich aktuální i dlouhodobou kondici, dohlížet na jejich opravy a starat se o náhradní díly.

Baví tě spíš elektronika a automatizace. Pak pro Tebe máme místo jako specialista profesní podpory technologických automatik primárních systémů. Budeš se starat o různé automaty, manipulátory a regulátory. Zajišťovat jejich funkčnost a dostupnost náhradních dílů.

Pro uchazeče se širším rozhledem je vhodná pozice Systémového inženýra, jehož rolí je správa elektrických systémů, které napájí hlavní výrobní blok. Jeho systém začíná na rozvodnách 6kV, pokračuje úsekovým a podružným rozvodem 0,4kV, až po zajištěné napájení včetně záložních baterií, usměrňovačů a střídačů. Jako systémový inženýr budeš rozhodovat o řešení provozních odchylek na systému, plánovat požadavky na odstávkové činnosti (pravidelné kontroly, revize) – roční plán, řešit dlouhodobou strategii pro obnovu systému. Dalšími úkoly je vyhodnocování technického stav systému a jeho životnosti, účast při zkouškách a testování příslušných zařízení a také plánování a vyhodnocení čerpání nákladů.

JAKÁ BUDE NÁPLŇ PRÁCE?

  • Navrhuje optimalizaci preventivní a prediktivní údržby, hodnotí rozsah prováděných činností, navrhuje diagnostické úlohy
  • Provádí sledování výkonnosti komponent, predikci výkonnosti a stavu na základě trendování sledovaných provozních parametrů, sledování výsledků provozních pochůzek personálu JE, sledování výsledků testování, zkoušení, kontrol a inspekcí a vyhodnocuje parametry z nich získané
  • Řídí a dohlíží na realizaci složitých oprav kritických komponent a zařízení realizovaných dodavatelem údržby, provádí odběratelské kontroly výrobce pro vybrané zařízení a zařízení důležité z hlediska jaderné bezpečnosti
  • Provádí šetření poruchových událostí, technických problémů zadaných Systémovými inženýry. Navrhuje nápravná opatření s ohledem na výsledky vzniku události, či poruchovosti zařízení ve formě reportu
  • Vyhodnocuje stav komponent na základě poruchových módů, spotřebu náhradních dílů a přidělování správných poruchových kódů u nahodilé údržby prováděné dodavatelem
  • Provádí benchmarking a posuzuje provozní zkušenosti z jiných elektráren, hodnocení technických ukazatelů, spolehlivosti, technického stavu komponent, přístup k procesu řízení spolehlivosti. Identifikuje odchylky od nejlepší praxe, posuzuje doporučené návrhy na zlepšení v oblasti spolehlivosti zařízení
  • Provádí tvorbu a aktualizaci provozní a pracovní dokumentace pro provoz i údržbu vybraného zařízení a zařízení důležitého z hlediska jaderné bezpečnosti.
  • Řídí standardizaci komponent, provádí analýzy u obnovy a náhrady zařízení s cílem snížení skladových zásob, nároků na proškolení realizátora oprav a optimalizace údržby
  • Technicky zajišťuje náhradní díly a ekvivalenty pro zařízení daného systému, sleduje a vyhodnocuje skladové zásoby
  • Práce částečně v kontrolovaném pásmu (pouze pro SPP-I Technologických automatik)

CO BY JSI MĚL SPLŇOVAT?

  • Vysokoškolské vzdělání, obor: elektro
  • Znalost anglického nebo ruského jazyka výhodou
  • Řidičský průkaz sk. B
  • Zdravotní a psychickou způsobilost
  • Trestní bezúhonnost

CO TI NABÍZÍME?

  • Zaměstnání u stabilní a ekonomicky silné společnosti
  • Zaměstnání v mladém perspektivním kolektivu
  • Odpovídající finanční ohodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • Závodní stravování
  • Příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění
  • Příspěvek na dovolenou
  • Možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu

KDY MŮŽEŠ NASTOUPIT?

Na možnostech nástupu se s Tebou rádi dohodneme.

Váš profesní životopis, případně motivační dopis zasílejte do 20.5. 2018 (uzávěrka přihlášek) prostřednictvím elektronického odpovědního formuláře (tlačítko "Mám zájem").

KONTAKT

Martina Pistulková
ČEZ, a.s.
Jaderná elektrárna Temelín .
373 05  Temelín
Česká republika
Telefon: 381 102 774

PROČ PRACOVAT PRO NÁS

KDE JINDE TO DOKÁŽETE